Shiatsu / Shintai

svickaShiatsu je staré celostní umění založené na principech tradiční čínské medicíny. Navrací nám schopnost regulace vnitřního procesu a vědomého usměrňování vývoje. Shiatsu je bezbolestné, beznátlakové a velmi příjemné ošetření celého systému těla a je přínosem jak pro dárce, tak pro příjemce. Je zprostředkováno kontaktem mysli, což se přepisuje jako tlak a dotek prstů či dlaní na těle a jeho energetickém systému.

Shintai – pokračující shiatsu bych mohla přibížit jako cestu zkratky, která vede přímo do informačního systému. Na fyzické úrovni se jedná o práci s fascií, klouby, kostmi, šlachami, obratli a centrálním informačním kanálem. Více na mých osobních stránkách.

V současné době vnímám shiatsu jako akt sebepoznání, pochopení a přijetí sama sebe. Provází nás do námi oddělených a opuštěných míst (našeho) těla a vědomí, dává jim pozornost a smysl života. Takto samovolně láska našeho života plyne do bezpodmínečného bytí v lásce.

svickaShiatsu můžeme pojmout např.jako čas zastavení, jakýsi “mezičas”, kdy je umožněno našemu tělu, aby se přeskládalo a přenastavilo do smysluplnějšího celku. Děje se tak na základě nového vnitřního prostoru (uvolnění) a energie (síla), které si dovolíme přijmout a chvíli si nepřekážet. Stalo se mi, že jedna starší paní s těžkým onemocněním kloubů a nezvládnutelnými rodinnými problémy už během shiatsu prohlásila, jak je vlastně všechno dobře, a nato vesele odešla a berle u mě zapomněla. Jiná paní ke mně přišla s tím, že v práci už se to nedá vydržet, ale dát výpověď teď před Vánocemi nemůže. Po ošetření shiatsu odvahu našla a výpověď podala. Výpověď nebyla přijata a paní se místo odchodu stala vedoucí obchodu a když jsem ji příště viděla, byla velmi spokojená.

Shiatsu ve dvou nebo shiatsu ve skupině (např. na kurzu) mnohonásobně sčítá naše možnosti rozpoznat a uskutečnit svůj záměr v souladu s celkem přírody. Na kurzech shiatsu si zažíváme základní postupy, rozvíjíme kvalitu doteku a prohlubujeme vnímání a cítění. Seznamujeme se se základními principy čínské medicíny a jejich aplikací v síti meridiánů našeho organismu. Nedílnou součástí kurzů jsou cvičení Qigong. Tato cvičení vylaďují a posilují náš potenciál ke zprostředkování i přijímání shiatsu. Více v rubrice Shiatsu / Shintai na mých osobních stránkách. Informace o kurzech shiatsu najdete v rubrice Akce a rozvrhy.

Informace o kurzech shiatsu najdete v rubrice Akce a rozvrhy.